Využíváte slev?

Jsme národem, který neustále hledá nejrůznější slevy. Bohužel se v obchodech s potravinami nekoukáme na složení, ale hlavně na cenu. Budou-li vedle sebe dvě konzervy s nápisem „vepřové maso“ a u toho dvě rozdílné ceny, která bude brzo vyprodaná? Samozřejmě ta levnější a jen málokdo bude zkoumat, jaký je skutečný obsah masa.

sleva

Tohle už bohužel o nás ví i výrobci, a tak není divu že koupíte-li Fantu v České republice, tak podíl pomerančové šťávy je úplně jiný než třeba i Itálii, kde by tu naši nikdo nekupoval, když běžně v ulicích dostane čerstvě vymačkané pomeranče.

Vidíme-li někde na stojanu v obchodním centru slovo sleva, roztočí se některým z nás panenky a jdeme, jak zhypnotizovaní kouknout, čeho se sleva týká. Co na tom, že zboží vyprší zítra trvanlivost, vždyť přece za jeden dva dny navíc se to nemůže zkazit. Co na tom, že zboží až tak úplně nepotřebujeme, ale je ve slevě a co kdybychom ho náhodou za nějakou dobu potřebovali a že až ho budeme potřebovat, tak nejspíš bude stát stejně jako nyní ve slevě.

Ze základní školy, z výuky matematiky, si už málokdo pamatuje řešení rovnic o jedné nebo dvou neznámých, a možná ani ty procenta trojčlenkou už bychom nespočítali, ale vidíme-li slevu v procentech, tak jde celá matematika a logika stranou.

Slevy v obchodech nám nabízí věci, které jsme v obchodě kupovat původně nechtěli, ale když už jsou v té slevě, tak proč ji nevyužít, že?

procenta

Něco jiného je, když něco koupit chceme a hledáme nejvýhodnější koupi. Nejrůznější srovnávače nám na internetu porovnají ceny. Můžete hledat i nejlevnější založení sro a určitě najdete, jak ušetřit i v tomto směru. Šetřit a nerozhazovat peníze je samozřejmě důležité, ale neznamená to, že musíte kupovat potraviny, který došla doba trvanlivosti, nebo levné, ale nekvalitní výrobky s pochybným složením. Šetřete na správných místech.