Sůl z Mrtvého moře působí jako podpůrná léčba také při onemocnění kloubů a svalů. Pro svoji schopnost vázat na sebe škodlivé látky, napomáhat vylučování toxinů a podpoře přirozené detoxikaci těla se užívá do mnoha koupelí při nejrůznějších potížích.
Mimo jiné má také schopnost hluboce regenerovat, podporovat hojení pokožky a odstraňovat příčiny kožních onemocnění, jako jsou lupénka, ekzém nebo akné. Celkově tedy sůl z Mrtvého moře uzdravuje naši pokožku a prospívá našemu tělu.
Jak je to možné?
Sůl z Mrtvého moře má velice vysoký obsah minerálů, které společně s jinými látkami v soli obsažené působí přímo Obsahuje osmdesát procent minerálů, z toho nejvíce hořčíku. Léčivých účinků soli z Mrtvého moře využívala již královna ze Sáby či Kleopatra.
Sůl z Mrtvého moře není pro kulinářské účely a pro solení vůbec vhodná, neboť je pro svůj vysoký obsah cenných minerálů až nepříjemně hořká. Nejvíce se tedy sůl z Mrtvého moře používá do koupelí. Hojně je přidávána do kosmetiky, mýdel a přípravků do koupele.
Slanost Mrtvého moře je desetkrát větší než v jiných mořích. Sůl z Mrtvého moře napomáhá také hojení a regeneraci svalů a kloubů.
Díky horkému počasí voda v Mrtvém moři vysoce mineralizuje. Většinu minerálů v soli tvoří:
· chlorid hořečnatý
· chlorid sodný
· chlorid draselný
· bromid hořečnatý
Vlivem vysokého množství solí je voda v Mrtvém moři velice hustá a tím působí na plovoucí předměty. Proto, chcete-li si v Mrtvém moři zaplavat, stačí poule na hladinu vody ulehnout, nebo posadit a nechat se nadnášet.
Ze zajímavostí o tomto Mrtvém moři můžeme zmínit, že v arabském jazyce se označuje jako:
· Mrtvé moře
· Lotovo moře
· Moře Zo\’ar po nedaleko stojícím městě.
V hebrejštině se označuje jako
· Moře Soli
· Moře smrti
Ve starověku bylo někdy nazýváno jako:
· Východní moře
· Aravské moře
Zde se také podle Bible ukrýval král David.