Shluky jedniček a nul putujících vzduchem astronomickou rychlostí z jednoho bodu na naší planetě do druhého aneb jeden ze způsobů, jak poeticky charakterizovat internetovou síť. Jedná se o mnohem romantičtější definici, než jakou je ta nejobecnější, tedy celosvětová síť počítačů a serverů, které jsou vzájemně propojeny prostřednictvím kabelů o mnohakilometrové délce, jenž mezi sebou propojují země a kontinenty, ať už pod zemí, nebo na dně moří. V jakých jednotkách lze však velikost internetu měřit? Celkovým počtem serverů, připojených zařízení, nebo zcela odlišným způsobem? Jedním ze zajímavých a zároveň praktických způsobů je využití nejoblíbenějších internetových služeb a vyhledání údajů o celkovém počtu procesů, které se v rámci této služby udávají za jednu minutu.
Například podle údajů Excelacom se v roce 2016 uskutečnilo více než 2,4 milionů hledání prostřednictvím Google vyhledávače, bylo odesláno více než 150 milionů e-mailových zpráv a bylo uveřejněno přibližně 347 222 tweetů. Další službou, jež na internetu triumfuje, je WhatsApp, v rámci níž bylo v roce 2016 odesláno více než 44 milionů zpráv. Naproti tomu prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv Snapchat bylo sdíleno více než 527 760 fotografií a přes 972 222 snímků pocházelo z aplikace Tinder.
Rovněž sociální sítě nabízejí zajímavé údaje za rok 2016, konkrétně více než 700 000 přihlášení na Facebooku, přes 120 nových účtů na LinkedIn a téměř 40 000 příspěvků na Instagramu. A v konečném výčtu nesmí chybět ani údaje týkající se mobilních zařízení, tedy tabletů, chytrých telefonů a iPadů. Celkově stáhli uživatelé aplikace App Store do svých zařízení značky Apple 51 000 aplikací a her. Google Play pak zakončil rok 2016 s bilancí více než 2,6 milionů aplikací a her stažených do smartphonů a tabletů s operačním systémem Android.